OBÓZ W KRYNICY MORSKIEJ

GRATULACJE DLA ABSOLEWNTÓW KURSU PRZEWODNIKOWSKIEGO z 38 SDH

Artykuł w trakcie realizacji ... Ale już teraz gratulujemy naszym dzielnym  druhom.

PAMIĘCI OFIAR ZBRODNI KATYŃSKIEJ

Artykuł w trakcie realizacji ...

SADZIMY#

Po raz kolejny wzięliśmy udział w akcji "sadziMY# - wielkie narodowe sadzenie drzew",  zorganizowanej przez Lasy Państwowe, które w tegorocznej edycji z okazji 100 lecia Lasów Państwowych przygotowało prawie  miliony sadzonek.

Nauczeni doświadczeniem z ubiegłego roku, kiedy to nasze sadzonki zostały częściowo zniszczone, w tym roku sadzonki trafią do naszej szkółki, aby po osiągnięciu odpowiednich rozmiarów trafić na swoje docelowe miejsce. Przy okazji nauczymy się dbać o sadzonki przez cały rok. Dodatkowo do naszej szkółki trafiły także kwiaty. Posadziliśmy też cztery kilkuletnie świerki , które pozyskaliśmy tydzień wcześniej, a które wzmocniły skarpę koło naszej harcówki.

OTWARTE PRÓBY NA STOPIEŃ PRZEWODNIKA

Tuż przed świętami przed  komisją stopni instruktorskiej Hufca ZHP Starachowice stanęli nasi dwaj harcerze. Druh Dawid i druh Kacper. Opiekunem obu druhów będzie nasz drużynowy, a wspierać ich w realizacji zadań będziemy z całą drużyną. Obu druhom życzymy powodzenia w realizacji tak wymagających zadań.

Ostatnie pożegnanie

W_dniu 22 marca 2024 roku wzięliśmy udział w ostatnim pożegnaniu  Henryki Zielińskiej. Wieloletniej działaczki Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.  Członkini władz okręgowych i terenowych Armii Krajowej, a także Powiatowej Rady Kombatantów i Osób Represjonowanych,  z która mieliśmy okazję wielokrotnie uczestniczyć w uroczystościach patriotycznych organizowanych na terenie naszego miasta i powiatu. CZEŚĆ JEJ PAMIĘCI !

TURNIEJ POKOLEŃ W SP-6

Turniej Pokoleń czyli święto sportu w Szkole Podstawowej nr 6 w Starachowicach, to nowa inicjatywa, w nowo powstałej hali sportowej przy szkole. Wśród wielu przygotowanych atrakcji mieliśmy i my możliwość zaprezentowania działań w ramach projektu Młodzieżowa Strefa Aktywności, w realizacji którego wspieramy Stowarzyszenie Aktywności Społecznej EVEREST. Nie zabrakło też innych atrakcji w tym pokazu pająków, mody sportowej i spotkania z wybitnymi sportowcami wywodzącymi się z tej szkoły.

Nabór na obóz w Krynicy Morskiej

Rozpoczynamy nabór na tegoroczny, 30 Jubileuszowy Obóz w Krynicy Morskiej. W tym roku na uczestników w dniach od 6 do 20 lipca czeka wiele wyjątkowych atrakcji i niespodzianek z 30 letniej historii obozu. Dokumenty na obóz będą dostępne już od najbliższej soboty 9 marca 2024 roku.

Więcej informacji po kliknięciu w grafikę.

NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

Pierwszego  marca 2024 roku,  uczciliśmy aktywnym udziałem w miejskich uroczystościach upamiętniających Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Tradycyjnie wystawiliśmy poczet sztandarowy Armii Krajowej, oraz poczet naszej 38     Starachowickiej Drużyny Harcerskiej im. E.Plater. Zapewniliśmy także  oraz warty i asystę przy składaniu wiązanek.

Nie_zapomnieliśmy też o "Generale Antonim Hedzie SZARYM" i złożyliśmy znicz pod jego tablicą w panteonie obok tablicy poświęconej "Żołnierzom Wyklętym"

O_bezpieczeństwo wydarzenia dbali nasi ratownicy z Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice,  a znicze i wsparcie zarówno drużynie jak i ratownikom zapewniło Stowarzyszenie Aktywności Społecznej Everest

Stronę odwiedziło
mod_vvisit_counterPoprzedni359