" "
Zadania na trasie
zadania pezedrajdowe 2023
03.03.2023.

W tym roku mamy dla  Was ponownie wyjatkowo jedno zadanie  przedrajdowe, ale niech Was to nie zmyli,  bo zawierac bedzie dodatkowe utrudnienie.

ZADANIE 1.

Tegoroczny konkurs kulinarny odbywac sie bedzie tradycyjnie na terenie zielonym bez dostepu do wody, z ograniczonymi mozliwosciami rozpalenia duzego ognia. A tematem konkursu bedzie posilek Powstanca Styczniowego, co nawiazywac bedzie przy okazji do motywu przewodniego tegorocznego rajdu.

Oceniac bedziemy:

a) wasza kreatywnosc w przyrzadzeniu posilku

b) sporzadzony wylacznie z produktów dostepnych w latach 1830-1831 na terenach zaborów.

c) dostopnosc posilku dla calego patrolu i dwóch zglodnialych jurorów (czytaj obzartuchów) z komendy trasy

d) oprawa podania posilku z uwazlednieniem tematyki zwiazanej z Powstaniem Styczniowym (czas, naczynia, stroje, przyprawy, muzyka itp).

Napisz komentarz (0 Komentarze)
Zmieniony ( 03.03.2023. )

ZAdanie przedrajdowe w 2022
16.04.2022.

W tym roku mamy dla  Was wyjatkowo jedno zadanie  przedrajdowe, ale niechWas to nie zmyli,  bo zawierac bedzie dodatkowe utrudnienie.

ZADANIE 1.

Tegoroczny konkurs kulinarny odbywac sie bedzie tradycyjnie na terenie zielonym bez dostepu do wody, z ograniczonymi mozliwosciami rozpalenia duzego ognia. A tematem konkursu bedzie KOLACJA PRZY SWIECACH co nawiazywac bedzie przy okazji do Roku Lukasiewicza.

Oceniac bedziemy:

a) wasza kreatywnosc w przyrzadzeniu posilku

b) zdrowe podejecie do zdroweg zywienia

c) dostopnosc posilku dla calego patrolu i dwóch zglodnialych nie zawsze romantycznych obzartuchów z komendy trasy

d) oprawa podania posilku z uwazlednieniem tematyki zwiazanej z Lukasiewiczem.

Napisz komentarz (0 Komentarze)
Zmieniony ( 16.04.2022. )

Zadanie przedrajdowe 2021
14.04.2021.

W tym roku mamy dla  Was dwa zadania przedrajdowe, do któych należy się przygotować przed rajdem, a które będa ocenianae na rajdzie.

ZADANIE 1.

Tegoroczny konkurs kulinarny odbywac się będzie w sobotę na terenie zielonym bez dostepu do wody, z ograniczonymi mozliwościami rozpalenia dużego ognia. A tematem konkursu będzie jedzenie na wynos :), czyli posiłki musza byc tak przygotowane z podziałem na indywidualne porcje, oraz tak, aby obsługa oceniająca mogła z posiłkiem wykonać lub zlecić  członkom patrolu wykonanie jakiegoś prostego ćwiczenia lub pokonania prostej przeszkody.

Uwaga nie wolno stosować tworzyw sztucznych do zapakowania posiłku !

Oceniac będziemy:

a) wasza kreatywność w przyrządzeniu posiłku

b) zdrowe podejęcie do zdroweg żywienia

c) dostępnośc posiłku dla całego patrolu i dwóch zgłodniałych marynarzy z komendy trasy

d) oprawa podania posiłku dla Wilka Morskiego z szantą śpiewana przez kucharzy oraz innymi atrakcjami :)

ZADANIE 2.

W tym roku zadanie drugie będzie spójne z zadaniemz regulaminu, a najlepsze patrole będą mogły zaprezentować swoje dzieło na zlocie rywalizując z innymi patrolami.

Należy stworzyć postapokaliptyczne narzędzie z materiałów wtónyych z recyklingu, które posłuży wam do wbijamia gwoździe, przecięcia kawałka drewna lub oddania strzału do celu. Tu zdamy się na wszą kreatywność.

Zadaniea przedrajdowe 2020
30.01.2020.

W tym roku czekają Was dwa zadania przedrajdowe do przygotowania.

ZADANIE 1.

Tegoroczny konkurs kulinarny odbywac się będzie w sobotę nad zalewem, a więc skupimy się na potrawie prawdziwego Wilka Morskiego. A żeby nie było łatwo to potrawa rybna, nie koniecznie musi być z ryba czy owocami morza. Ma wyglądać i smakować.

Oceniac będziemy:

a) wasza kreatywność w przyrządzeniu posiłku

b) zdrowe podejęcie do zdroweg żywienia

Uwaga konkurs odbywac się będzie na otwartym terenie nad wodą gdzie będzie mozna napaliś niewielki ognisko,  ale bez dostępu do pitnej wody.  Ta w zalewie nawet do mycia menaszek się niestety nie nadaje.

ZADANIE 2.

Od kilku lat oprócz zadań na trasie oceniane były zadania tak zwane główne oznaczone w regulaminie rajdu. Niestety jakoś rzadko moglismy nawet my,  jako komenda doczekać się ich odeny. W ramach tegorocznego zadanie przedrajdowego nalezy dostarczyć na rajdzie własnoręczny eksponat rękodzieła ludowego z własnego regionu.

Troszęczkę zmodernizowaliśmy to zadanie i mamy prośbę,  zaby zadanie było w formie płaskiej w wielkości powiedzmy kostki masła lub dużej nakrętki do słoika. Tak,  aby po rajdzie znalazły mniejsce w naszej harcówce na honorowym miejscu. A zupełnie cudownie by było gdybyście wykonali tym sposobem plakietke swojej drużyny , hufca czy herb miasta z którego pochodzicie.

Może pokusicie się na wykonanie więcej niż jednej sztuki i obdarujecie kolejnym egzemplarzem inny patrol na trasie !

Napisz komentarz (0 Komentarze)
Zmieniony ( 30.01.2020. )

Sondy

Strony organizatora trasy !

Statystyka odwiedzin

W tym tygodniu68